KLášterní Hradisko, 19:00

Místo konání:
Čas: 19:00
Vstupenky objednávejte ještě dnes na této stránce

Účinkující: 

Štěpánka Balcarová / trubka

Štěpánka Balcarová / trubka
Štěpánka Balcarová je česká jazzová trumpetistka a skladatelka. V roce 2012 dokončila magisterský program na prestižní polské Hudební akademii Karola Szymanovského v Katovicích v oboru jazzová trubka. Jazzovou skladbu a aranžování studovala později v Grazu pod vedením renomovaného skladatele a bandleadera Eda Partyky. V současné době žije v Praze, kde působí jako pedagog na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka a na jazzové katedře HAMU. Štěpánka Balcarová je kapelnicí několika hudebních projektů. Je to především jazzový big band Concept Art Orchestra, septeto s polskou zpěvačkou Małgorzatou Hutek nebo nově založené česko- polské kvarteto vystupující s programem Emotions. Štěpánka Balcarová má na svém kontě několik autorských desek. Tři z nich obdržely české hudební ocenění  Anděl v jazzové kategorii: Štěstí (Radioservis, 2022), The Prague Six (Animal Music, 2015) a Light Year (Animal Music, 2012). Další tři alba byla na cenu Anděl ve stejné kategorii nominována: Life and Happiness of Julian Tuwim (Animal Music, 2017), Concept Art Orchestra za desky Vánoce dospělých (Animal Music, 2018) a 100 Years (Animal Music, 2020). Štěpánka Balcarová v minulosti realizovala autorské projekty nejen s vlastním orchestrem Concept Art Orchestra, ale také např. s německým big bandem Jazzkombinat Hamburg nebo se slovinským rozhlasovým big bandem RTV Slovenija.

Nikola Kołodziejczyk / klavír

Nikola Kołodziejczyk / klavír
Nikola Kołodziejczyk je polský jazzový pianista, skladatel a dirigent. Je absolventem jazzové katedry Hudební akademie Karola Szymanovského v Katovicích. Je kapelníkem Nikola Kołodziejczyk Orchestra, se kterým v roce 2014 vydal album Chord Nation. Toto album získalo polské hudební ocenění Fryderyk (obdobu českých cen Anděl) za nejlepší jazzový debut. Další album s tímto orchestrem Barok Progresywny získalo opět Fryderyka v kategorii Album roku. Nikola Kolodziejczyk je hlavní tváří progresivního tria Stryjo. Momentálně žije ve Warszawie, kde se stal vyhledávaným aranžérem pro nadžánrové obsazení orchestrů.

Jaromír Honzák / kontrabas

Jaromír Honzák / kontrabas
  Jaromír Honzák je český jazzový kontrabasista, který se na české jazzové scéně pohybuje již od 80. let. V roce 1989 obdržel Honzák stipendium z Berklee College of Music, kde studoval 3 semestry. Po návratu z USA navázal Honzák intenzivní kontakt s polskou jazzovou scénou, když jej jeho spolužák z Berklee Kuba Stankiewicz představil celé řadě polských jazzmanů. Je držitelem 5 žánrových cen Anděl v jazzové kategorii, které získal za svá sólová alba: Early Music, Uncertainty, Little Things, A Question To All Your Answers a Present Past. Žánr přesahuje dlouholetým členstvím v kapele Bratři Ebenové, v experimentujícím ansámblu Luboše Soukupa Points Septet nebo spoluprací s Ivou Bittovou. Věnuje se dlouhodobě pedagogické činnosti: Vyučoval hru na kontrabas a jazzovou improvizaci na dnešní Konzervatoři J. Ježka, kde poté mezi roky 2003 a 2011 vedl jazzové oddělení VOŠ, které pomáhal založit. Od roku 2011 vede nově založenou Katedru jazzové hudby na pražské HAMU.

Grzegorz Masłowski / bicí

Grzegorz Masłowski / bicí
Grzegorz Masłowski je polský bubeník, absolvent jazzové katedry Hudební akademie v Katovicích a v Krakově. Za své hráčské schopnosti byl v minulosti oceněný na mnohých polských i zahraničních soutěžích (španělský Getxo Jazz Festival, Jazz Juniors v Krakově, Jazz nad Odrą ve Wroclavi, Bielska Zadymka Jazzowa oraz Tarnów International Jazz Contest). Žije a působí především v Krakově, ale je vyhledávaným sidemanem napříč celým Polskem. V minulosti realizoval projekty s Piotrem Baronem, kapelou Organ Spot, s kvartetem Jaroslava Bothura, s Coherence Quartet, aj. Jako lektor se každoročně podílí na realizaci vokálního workshopu Voicingers polského zpěváka Grzegorze Karnase.