Podzimní festival duchovní hudby – Olomouc 2008 (20. 9. - 18. 10. 2008)
Sobota 20. 9. 2008, chrám P. M. Sněžné , 19.00 hodin
Gabriel Fauré: Requiem
Antonín Dvořák : Te Deum
Zdena Kloubová – soprán
Jiří Sulženko – bas
Český filharmonický sbor Brno
Sbormistr: Petr Fiala
Janáčkova filharmonie Ostrava
Dirigent: Stanislav Macura
Úterý 23. 9. 2008 katedrální pravoslavný chrám sv. Gorazda, 19.00 hodin
Středa 24. 9. 2008, poutní chrám Očišťování Panny Marie Dub nad Moravou, 19.00 hodin
Pravoslavné liturgické zpěvy
Mužský sbor BOLSCHOI DON KOSAKEN
Umělecký vedoucí Petja Houdjakov
Dirigent : Ivan Šaliev
Sobota 27. 9. 2008, chrám sv. Michala, 19.00 hodin
Polská duchovní hudba od středověku po současnost
Chlapecký a mužský sbor Poznaňští slavíci
Sbormistr: Stefan Stuligrosz
Sobota 4. 10. 2007, chrám sv. Mořice , 19.00 hodin
Petr Fiala: Píseň sestry Anežky a bratra Františka
Petr Fiala: Pocta Janu Sarkandrovi
Miloslav Kabeláč : III. symfonie pro žestě, tympány a varhany
Ivana Valešová - recitace
Hana Škarková – soprán
Pavla Zbořilová - alt
Tomáš Badura – baryton
Radana Žáková – flétna
Martin Jakubiček – varhany
Český filharmonický sbor Brno
Dirigent: Petr Fiala
Kamila Klugarová - varhany
Žesťová harmonie brněnských filharmoniků
Dirigent: Jaromír Michael Krygel
Sobota 11. 10. 2008, dóm sv. Václava, 19.00 hodin
Domenico Cimarosa: Requiem
Miriam Maťašová – soprán
Terézia Kružliaková-Babjaková - alt
Ludovít Ludha – tenor
Gustáv Beláček – bas
Pěvecký sbor Lúčnica
Cappella Istropolitana
Dirigent: Jaromír Michael Krygel
Sobota 18. 10. 2008, chrám P. M. Sněžné, 19.00 hodin
Antonín Dvořák: Stabat mater
Mária Haan – soprán
Jana Sýkorová – alt
Tomáš Černý – tenor
Martin Gurbal – bas
Sbor a orchestr Slezské filharmonie Katovice
Dirigent: Stanislav Macura
Podzimní festival duchovní hudby – Olomouc 2007 (22. 9. - 19. 10. 2007)
22. 9. 2007, chrám sv. Václava
Ludwig van Beethoven: Missa solemnis
Ludmila Vernerová - soprán
Marta Beňačková - alt
Jaroslav Březina – tenor
Richard Novák – bas
Český filharmonický sbor Brno
Státní filharmonie Brno
Dirigent: Stanislav Macura
25. 9. 2007, chrám sv. Mořice
Židovské duchovní zpěvy
Mužský židovský sbor Hasidic Cappella (Rusko)
Umělecký vedoucí: Alexander Caljuk
30. 9. 2007, Klášterní Hradisko
Komorní koncert
Mauro Giuliani: Serenata op. 127
Astor Piazzolla: Historie du tango
H. Villa - Lobos: Distribucion de Fleurs
Ariel Ramirez: Alfonsina y el Mar
Francois Borne: Carmen fantasie
Kytarové duo
Dagmar & Jozef Zsapka - flétna, kytara (Slovensko)
Bohuslav Martinů: Bergerettes
Antonín Dvořák: Dumky
Klavírní trio ArteMiss
Adéla Štajnochrová - housle
Alžběta Vlčková - violoncello
Jana Holmanová - klavír
6.10.2007, chrám sv. Michala
Hector Berlioz: Dětství Ježíšovo
Francoise Masset - soprán
Lionel Peintre - baryton
Christian Fromont - recitace
Les musiciens de l´ensemble CARPE DIEM (Francie)
Umělecký vedoucí: Jean-Pierre Arnaud
13. 10. 2007, chrám Panny Marie Sněžné
Černošské spirituály a gospely
Lee Andrew Davison - zpěv
Jaroslav Šindler - kytara
Věra Křížková - housle
Vít Fiala - kontrabas
Radim Linhart - klavír
19. 10. 2007, dóm sv. Václava
Johannes Brahms: Německé requiem
Simona Šaturová - soprán
Jiří Sulženko - baryton
Rozhlasový sbor Krakow (Polsko)
Janáčkova Filharmonie Ostrava
Dirigent: Stanislav Macura
Podzimní festival duchovní hudby – Olomouc 2006 (23. 9. - 9. 10. 2006)
23. 9. 2006 chrám sv. Michala, 19.00 hod.
Večer sv. Cecílie, patronky hudby a hudebníků
Joseph Haydn: Mše C dur "Cecilská"
Eva Dřízgová - Jirušová - soprán
Hana Štolfová - Bandová - alt
Jozef Kundlák – tenor (Slovensko)
Martin Gurbal – bas (Slovensko)
Spevácky zbor mesta Bratislavy
Sbormistr: Ladislav Holásek
Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice
Dirigent: Walter Kobéra (Rakousko)
27. 9. 2006 arcidiecézní muzeum, 17.00 hod.
Setkání se skladatelem Zdeňkem Pololáníkem
Beseda o životě a díle.
27. 9. 2006 chrám sv. Václava, 19.00 hod.
Zdeněk Pololáník: Hymny ke svatým patronům
Severočeský filharmonický sbor, Vlastimil Kovář a Jan Strakoš – varhany
Sbormistr: Josef Zadina
30. 9. 2006 chrám sv. Cyrila a Metoděje, 20.00 hod.
Zoltán Kodály: Missa brevis C dur (pro varhany a sbor)
Max Reger: Fantasie a fuga d-moll, op. 135 b (pro sólové varhany)
Wolfgang Amadeus Mozart: Davide penitente, kantáta KV 469
Jaroslav Tůma – varhany, Elena Gazdíková - soprán
Lea Vítková – soprán, Martin Šrejma – tenor
Komorní sbor Českého rozhlasu
Sbormistr: Štefan Britvík
Štátný komorný orchester Žilina
Dirigent: Jaromír Michael Krygel
3. 10. 2006 chrám Panny Marie Sněžné, 19.00 hod.
Bohuslav Martinů: Hora tří světel (oratorium pro recitátora, baryton, mužský sbor a varhany)
Anton Bruckner: Duchovní moteta (pro smíšený sbor)
Eva Daňhelová – soprán
Marie Vrbová – alt
Tomáš Badura - baryton
Jiří Dušek - recitace
Martin Jakubíček – varhany
Český filharmonický sbor
Sbormistr: Petr Fiala
7. 10. 2006 Klášterní Hradisko, 19.00 hod.
Wolfgang Amadeus Mozart: Adagio a fuga
Dmitrij Šostakovič: Komorní symfonie
Samuel Barber: Adagio pro smyčcový orchestr, op.11
Romuald Twardowski: Mariánský triptych
Leoš Janáček: Suita pro smyčce
Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala
Umělecký vedoucí: Ewald Danel
9. 10. 2006 Umělecké centrum UP (Konvikt), 10.00 hod.
Romuald Twardowski: "Můj život s hudbou"
Veřejná beseda s polským skladatelem s ukázkami tvorby
1. 10. 2006 chrám sv. Mořice, 19.00 hod.
Giuseppe Verdi: Requiem
Eva Dřízgová – Jirušová – soprán
Marta Beňačková – alt (Slovensko)
Michal Lehotský – tenor (Slovensko)
Martin Gurbal – bas (Slovensko)
Slovenský filharmonický zbor
Sbormistr: Blanka Juhaňáková
Symfonický orchestr Českého rozhlasu
Dirigent: Stanislav Macura
Podzimní festival duchovní hudby – Olomouc 2005 (24. 9. - 14. 10. 2005)
24. 9. 2005 chrám sv. Michala, 19.00 hod.
J. S. Bach: Mše h-moll
Ludmila Vernerová - soprán
Marta Beňačková - alt (Slovensko)
Otokar Klein – tenor (Slovensko)
Richard Novák – bas
Pražský filharmonický sbor
Sbormistr: Jan Svejkovský
Pražská komorní filharmonie
Dirigent: Stanislav Macura
27. 9. 2005 dóm sv.Václava, 19.00 hod.
J. Šimíček: Svatováclavské vigilie (pro soprán,trubku, zvony a kom.orchestr)
J. D. Zelenka: Žalm "Chvalte Boha silného" (pro bas a kom.orchestr)
G. B. Pergolesi : Stabat mater
W. A. Mozart: Missa brevis D dur, KV 194
Zuzana Fišerová – soprán
Anna Číhalová – mezzosoprán
Petr Martínek – tenor
Ivo Hrachovec – bas
Komorní sbor Musica Figuralis
Sbormistr: Marek Čermák
Komorní orchestr Camerata Janáček
Dirigent: Jaromír Krygel
1. 10. 2005 chrám sv.Mořice, 19.00.hod.
F. Mendelssohn - Bartholdy: Te Deum (pro sbor a varhany)
F. Liszt: Křížová cesta (pro baryton, sbor a varhany)
C. Franck: Mše A dur (pro soprán, tenor, bas, violoncello, harfu a varhany)
M. Schneider – Trnavský: Jubilate Deo (pro sbor a varhany)
Hana Pospíšilová - Medková – soprán
Marian Pavlovič – tenor (Slovensko)
Daniel Čapkovič – baryton (Slovensko)
Marek Vrábel – varhany (Slovensko)
Spevácky zbor mesta Bratislavy
Sbormistr a dirigent: Ladislav Holásek (Slovensko)
5. 10. 2005 kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, 20.00 hod.
Autorský večer Miloše Boka
M. Bok: Missa brevis Es dur (pro dětský sbor s klav. doprovodem)
M. Bok: Hymnus k Duchu svatému
M. Bok: Dvě kadence pro flétnu a kytaru (z oratorií Skřítkové a Svatá Zdislava)
M. Bok: Missa brevis Fis dur (pro dětský sbor s klav. doprovodem)
Ústecký dětský sbor
Sbormistři: Vlastimil a Anna Kobrlovi
Spoluúčinkují : Jaroslav Pelikán - flétna, Jaroslav Novák - kytara, Václav Krahulík - klavír
Skladatel a dirigent: Miloš Bok
8. 10. 2005 Klášterní Hradisko, 19.00 hod.
G. F. Händel: Concerto grosso č. 16, op. 6, č. 5
H. Purcell: Suite „Der Abdelazer“
P. Hindemith: Smuteční hudba pro violu a smyčce /chorál „ Für deinen Thron tret ich hiermit“/
A. Vivaldi: Čtvero ročních období
Collegium Gabriely Demeterové
Umělecký vedoucí a sólistka: Gabriela Demeterová
14. 10. 2005 Centrum Aletti, Křížkovského 2, 10.00 – 18.00 hod.
Výstava obrazů Drahomíry Macounové – Biblické motivy
14. 10. 2005 dóm sv.Václava, 19.00 hod.
A. Bruckner: Symfonie VII.
Symfonický orchestr Slovenského rozhlasu
Dirigent: Stanislav Macura
Podzimní festival duchovní hudby - Olomouc 2004 (26. 9. - 16. 10. 2004)
26. 9. 2004, chrám sv. Mořice
A. Dvořák: Svatební košile
Eva Dřízgová - Jirušová – soprán
Vladimír Doležal – tenor
Pavel Kamas – baryton
Spevácky zbor mesta Bratislavy
sbormistr Ladislav Holásek
Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín
dirigent Stanislav Macura
2.10.2004, Klášterní Hradisko
J. Brahms: Úpravy lidových písní pro ženský sbor (výběr)
A. Dvořák: Moravské dvojzpěvy, IV. sešit op. 38
A. Dvořák: Moravské dvojzpěvy, II. sešit op. 32
Z. Lukáš: Miserere mei pro bas a ženský sbor
J. Suk: Deset zpěvů pro ženský sbor
Ženský komorní sbor Českého rozhlasu Praha
Sólo : Michal Kubečka – bas
Klavírní doprovod : Adam Soukup – I. klavír, Šárka Budínská – II.klavír
Sbormistr Zdeněk Klauda
5. 10. 2004, chrám sv. Václava – krypta
J. Haydn: Sedm posledních slov Vykupitele na kříži
L. van Beethoven: Smyčcový kvartet č. 15 a-moll op. 132
WIHANOVO KVARTETO
Leoš Čepický – první housle
Jan Schulmeister – druhé housle
Jiří Žigmund – viola
Aleš Kaspřík – violoncello
9. 10. 2004, chrám sv.Cyrila a Metoděje
J.A. Koželuh: Messa curta e solenne in
J. K. Vaňhal: Missa solemnis C-dur
Ludmila Vernerová – soprán
Jana Sýkorová – alt
Tomáš Černý – tenor
Richard Novák – bas
Kühnův smíšený sbor
sbormistr Jan Rozehnal
Komorní orchestr pražských symfoniků
dirigent Jaromír Krygel
13. 10. 2004 Husův sbor
Radostná ta zpívání
Česká řeč v hudbě renesance
Mariánské zpěvy z českých kancionálů
Philipp de Monte
Fraternitas Litteratorvm
Michal Krůšek, Ondřej Maňour
Stanislav Mistr, Jan Pohlodek
hosté: Hana Blažíková - soprán, Jan Mikušek – kontratenor
umělecký vedoucí Stanislav Předota
16. 10. 2004 chrám Panny Marie Sněžné EBU mezinárodní rozhlasový přenos
A. Dvořák: Requiem
Božena Harasimowicz - Haas - soprán (Polsko)
Marta Beňačková – alt (Slovensko)
Ryszard Minkiewicz – (Polsko)
Radoslaw Žukowski – bas (Polsko)
Pražský filharmonický sbor
sbormistr Jan Svejkovský
Symfonický orchestr Slovenského rozhlasu
Dirigent Stanislav Macura