Podzimní festival duchovní hudby – Olomouc 2013 (22. 9. – 12. 10. 2013)
Neděle 22. 9. 2013, dóm sv.Václava, 19:00
J. Haydn: Stvoření
Michaela Šrůmová / soprán
Jaroslav Březina / tenor
Martin Gurbal / bas
Český filharmonický sbor Brno
Jihočeská komorní filharmonie
István Denés / dirigent ( Maďarsko)
Středa 25. 9. 2013, chrám sv. Michala, 19:00
W. A. Mozart: Exsultate, jubilate (KV 165)
Te Deum laudamus (KV 141)
Tantum ergo (KV 142)
Laudate Dominum (KV 339)
Regina coeli C dur (KV 108)
Petr Fiala: Křest svaté Ludmily oratorium
Hana Škarková / soprán
Alfréd Strejček / recitace
Český filharmonický sbor Brno
Čeští komorní sólisté
Petr Fiala / dirigent
Sobota 28. 9. 2013, kostel Zvěstování Páně, 19:00
Hudba Sixtinské kaple
G. P. da Palestrina: Missa Papae Marcelli (Kyrie, Gloria)
C. Morales: Parce mihi Domine
G. P. da Palestrina: Missa Papae Marcelli (Credo)
G. P. da Palestrina: Heu mihi Domine
G. P. da Palestrina: Missa Papae Marcelli (Sanctus et Benedictus)
J. des Préz: O bone Jesu
G. P. da Palestrina: Missa Papae Marcelli (Agnus Dei I et II)
J. Clemens non Papa: Ego flos campi
Cappella Mariana
Hana Blažíková, Barbora Sojková, Daniela Čermáková,
Vojtěch Semerád, Tomáš Lajtkep,
Tomáš Král, Jaromír Nosek
Vojtěch Semerád / umělecký vedoucí
Neděle 6. 10. 2013, chrám sv. Mořice, 19:00 - přímý TV přenos
K. Szymanowski: Stabat mater
J. Rutter: Mass of the Children
Eva Dřízgová / soprán
Jana Wallingerová / mezzosoprán
Jiří Sulženko / baryton
Královéhradecký Dětský sbor Jitro
Ars Brunensis Chorus
Filharmonie Bohuslava Martinů
Stanislav Vavřínek / dirigent
Vysílá TV NOE prostřednictvím satelitu Astra 23B na satelitu, kabelových nosičích a on-line na www.tvnoe.cz
Sobota 12. 10. 2013, chrám P.M.Sněžné, 19:00 - TV přenos - vysílání v neděli 13.10.2013 ve 20 hodin
A. Dvořák: Requiem
Božena Harasimowicz / soprán (Polsko)
Jana Sýkorová / mezzosoprán
Tomáš Černý / tenor
Radoslaw Žukowski / bas (Polsko)
Slovenský filharmonický zbor
Blanka Juhaňáková / sbormistr (Slovensko)
Moravská filharmonie Olomouc
Jaromír M. Krygel / dirigent
Podzimní festival duchovní hudby – Olomouc 2012 (23. 9. – 13. 10. 2012)
Neděle 23. 9. 2012, chrám sv. Michala, 19.00
G. F. Händel: Juda Makabejský
Marie Fajtová / soprán
Piotr Olech / kontratenor
Jaroslav Březina / tenor
Roman Janál / bas
Motýli Šumperk, dětský pěvecký sbor
Tomáš Motýl / sbormistr
Czech Ensemble Baroque Orchesta & Choir
Tereza Válková / sbormistr
Roman Válek / dirigent
Neděle 30. 9. 2012, Klášterní Hradisko, 19.00
G. F. Händel: Sonate G-Dur, op. 5/1 ve verzi pro diskantový chalumeau a cembalo
G. F. Händel: Oh! had I Jubal's Lyre (árie z oratoria Joshua)
Lascia ch´io pianga (arie z opery Rinaldo)
Let the bright Seraphim (árie z oratoria Samson)
J. P. Rameau: L´entretien des muses pro cembalo a solo
W. A. Mozart: Tu virginum corona (ze sopránové kantáty Exsultate jubilate)
M. Corette: Svita C dur pro barokní clarinet a cembalo
A. Scarlatti: Mio tesoro per te moro
J. Haydn: Nun beugt die Flur (z oratoria Die Schöpfung)
G. Sciroli: Sonáta B-Dur pro klasický klarinet a basso continuo
J. S. Bach: Bist du bei mir - píseň
Quia respexit (árie z modlitby Magnificat)
Jauchzet Gott in allen Landen pro soprán, clarino a basso continuo
Simona Houda-Šaturová / soprán
Barbara Maria Willi / cembalo
Christian Leitherer - barokní klarinet, chalumeau
Úterý 2. 10. 2012, Husův sbor, 19.00
A. Dvořák: Biblické písně
G. Gabrieli: Canzon Per Sonar
S. Scheidt: Das alte Jahr vergangen ist
A. Dvořák: Kéž duch můj sám
Napadly písně
Milenka travička
J.Brahms: Three Choral Pieces
1.Ach, arme Welt!
2. O Süsser Mai!
3. Im Herbst
Ch. Koechlin: Le Sonnerie de St. Hubert (Allegro, Andante, Allegro) sólo Radek Baborák
A. Bruckner: Výběr ze symfonie č. 9 v úpravě pro 8 lesních rohů
R. Lo Presti: Suite for Eight Horns
1. Fanfare
2. Nocturne
3. March
Richard Novák / bas
Petr Kolář / varhany
Český hornový sbor
Radek Baborák / sólista, umělecký vedoucí
Sobota 6. 10. 2012, chrám sv. Mořice, 18.00
J. Bernátek: Nový Jerusalém - oratorium pro sbor, varhany, bicí a recitátora
J. Alain: Tři tance (Radosti - Smutky - Zápasy) pro varhany
L. Bernstein: Chichesterské žalmy pro sólo, harfu a bicí
Václav Preisler / chlapecké sólo
Ivana Pokorná / harfa
Jan Horváth / bicí
Linda Čechová-Sítková / varhany
Rudolf Kvíz / recitace
Pražský filharmonický sbor
Lukáš Vasilek / dirigent
Sobota 13. 10. 2012, chrám P. M. Sněžné,19.00 - TV Noe
F. Schubert: Mše G dur
A. Lloyd Webber: Requiem
Adriana Kohútková / soprán
Tomáš Černý / tenor
Tomáš Badura / baryton
Adam Peichl a Jakub Seidl - Boni pueri - chlapecká sóla
Český filharmonický sbor Brno
Petr Fiala / sbormistr
Moravská filharmonie Olomouc
Jaromír Michael Krygel / dirigent
Podzimní festival duchovní hudby – Olomouc 2011 (24. 9. – 15. 10. 2011)
Sobota 24. 9. 2011, dóm sv. Václava, 19.00 hod. - TV NOE
Franz Schubert : Salve Regina A Dur, op. 153/D. 676
Wolfgang Amadeus Mozart: Requiem
Olga Jelínková – soprán
Barbora Polášková – mezzosoprán
Tomáš Kořínek - tenor
Jiří Přibyl – bas
Akademický sbor Žerotín
Sbormistr : Pavel Koňárek
Komorní orchestr Pražských symfoniků
Dirigent Vlastimil Mareš
Sobota 1. 10. 2011, chrám sv. Michala, 19.00 hod.
Jehan Alain: Messe modale - Tantum ergo - Ave Maria
Anonymus: středověké lamentace Rachel
Jan Novák: Gloria - Ave Maria - Preludio e fuga
Camille Saint-Saëns: Pie Jesu
Gabriel Fauré: Maria mater graciae - Benedictus
André Messager: O Salutaris
Clara Novak - flétna
Cyril Pallaud - varhany
Aposiopée - dětský pěvecký soubor (Francie)
Natascha Bartosek - sbormistr
Středa 5. 10. 2011, Konvikt UP, Kaple Božího Těla
Franz Schubert: Trio pro flétnu, violoncello a klavír
Henri Cowell: Toccata pro soprán, flétnu, violoncello, klavír
Jan Novák: Sonata tribus pro flétnu, violoncello a klavír
Henri Büsser: Modlitba pro soprán, flétnu, violoncello a klavír
Henrik Mikolaj Gorecki: Good Night Requiem pro soprán, altovou flétnu, klavír, tam-tam
Eva Dřízgová - Jirušová – soprán
TRIO PRISMA:
Clara Novak – flétna
Adrian van Dongen - violoncello
Timothy Lissimore - klavír
Sobota 8. 10. 2011, Klášterní Hradisko, 19.00.hod. - Český rozhlas
Benjamin Britten: Simple Symphony
Josef Haydn: Houslový koncert C dur
Antonio Vivaldi: Čtvero ročních období
Cimorosa Chamber Orchestra
Juraj Čižmarovič - housle & umělecký vedoucí
Sobota 15. 10. 2011, chrám sv. Mořice, 19.00.hod.
Giuseppe Verdi: Messa di Requiem
Louise Hudson - soprán (Austrálie)
Jana Sýkorová - alt
Tomáš Černý - tenor
Martin Gurbal - bas
Český filharmonický sbor Brno
Sbormistr: Petr Fiala
Janáčkova filharmonie Ostrava
Dirigent: Jaromír Michael Krygel
Podzimní festival duchovní hudby – Olomouc 2010 (25. 9. – 23. 10. 2010)
Sobota 25. 9. 2010, chrám sv. Mořice, 19.00 hod.
J. B. Foerster: Stabat Mater
L. Janáček: Glagolská mše
Csilla Boross – soprán (Maďarsko)
Yvona Škvárová – alt
Jaroslav Březina - tenor
Martin Gurbal – bas ( Slovensko)
Kühnův smíšený sbor
Sbormistr: Marek Vorlíček
Petr Rajnoha - varhany
Filharmonie Brno
Dirigent Jaromír Michael Krygel
Sobota 2. 10. 2010, Konvikt, 19.00 hod.
L.Janáček: Smyčcový kvartet č.1, "Kreutzerova sonáta"
O. Golijov: Sny a modlitby slepého Izáka pro smyčcové kvarteto a klarinet
A. Dvořák: Kvartet G dur, op. 106
Karel Dohnal / klarinety
Talichovo kvarteto
(Jan Talich ml., Petr Maceček, Vladimír Bukač, Petr Prause)
Pondělí 4. 10. 2010, Klášterní Hradisko, 19.00 hod.
Francois Couperin: Lesons de Tenébres
Barbora Sojková – soprán I.
Irena Troupová – soprán II.
Tomáš Král – baryton
Jaromír Nosek – bas
Jan Krejča, Přemysl Vacek – theorby
Petr Wagner – viola da gamba
František Šťastný – varhanní pozitiv
Ensemble Tourbillon
Umělecký vedoucí: Petr Wagner
Sobota 9. 10. 2010, chrám sv. Michala, 19.00 hod.
Ruské pravoslavné zpěvy
- Troparion (krátký chorál) Svaté Trojicí (hudba S. Zubačevský)
- Požehnej duše moje Páně (103. žalm, hudba P. Dinjov)
- Blažen muž (nápěv Velkého Moskevského chrámu Nanebevzetí Panny Marie, harm. A.D. Kastalský, úprava archimandrita Matvěj (Mormyl))
- Světe Tichý (hudba P.O. Ivanova-Radkevič, úprava archimandrita Matvěj (Mormyl))
- Nyní odpouštějíc (hudba M.P. Strokin, sólo N. Malcev)
- Malý chvalozpěv (hudba Zacharov)
- Chvalte jméno Hospodina (hudba A.P. Grečaninov, úprava P.G. Česnokov)
- Věličanie (krátký chorál) na počest mučedníka Ipatie Gangrského (hudba B.S. Dodonov, sólo N. Malcev)
- Od mého mládí… (klášterní nápěv v harmonizaci N.I. Ozerova)
- Sticheron ze služby Mučedníku Ipatievovi Gangrskému (úprava V. Vlaskov)
- Požehnán buď Pán Bůh Izraelský (hudba S. Degtjarev)
- Panno Marie, zachraň (hudba D. Bortnjanský, sólo A. Bagrov)
- Kříži Tvému (hudba N. Gončarov)
- Myslím na den děsivý (hudba A. Archangelský)
- Panna dnes (kontakion – druh hymnu, na počest Panny Marii, řecký nápěv, harmonizace Sergij Trubačev)
- Orodovnice Horlivá (hudba P.G. Česnokov, sólo N. Malcev)
- Rada na věky věků (hudba P.G. Česnokov, sólo N. Malcev)
- Udatnému vévodovi (nápěv Ipatjevského kláštera)
- Upevni Bože (hudba A. Kosolapov, sólo D. Sitnikov)
- Mnohá léta (hudba V. Kikt, úprava opat Nikifor (Kyrzina))
Sbor mužského Ipatjevského kláštera města Kostroma (Rusko)
Jevgenij Stěpanov (1. tenor), Nikolaj Karelin (1. tenor)
Konstantin Žujkov (2. tenor), Anton Bagrov (2. tenor, sólista)
Nikolaj Malcev (baryton, sólista), Andrej Korol (bas – baryton)
Konstantin Medvěděv (bas), Dmitrij Sitnikov (bas, sólista), Viktor Vlaskov (baryton)
Dirigent: Viktor Vlaskov
Sobota 23. 10. 2010, dóm sv. Václava, 19.00.hod.
Luigi Cherubini: Requiem c moll
Giuseppe Verdi: Stabat mater & Te Deum
Slovenský filharmonický sbor
Sbormistr: Jozef Chabroň
Janáčkova filharmonie Ostrava
Dirigent: Jaromír Michael Krygel
Podzimní festival duchovní hudby – Olomouc 2009 (19. 9. – 24. 10. 2009)
Sobota 19. 9. 2009, chrám sv. Michala, 19.00 hod.
Sergej Vasiljevič Rachmaninov: Nešpory. op. 37
Otakar Brousek nejst. / recitace
Slovenský filharmonický sbor
Blanka Juhaňáková / sbormistr
Středa 23. 9. 2009, kostel Zvěstování Páně /u Kapucínů / , 19.30 hod
Komorní koncert s duchovní poezií
Georg Philipp Telemann: Fantazie č.1 A dur pro hoboj
Georg Fridrich Händel: Sonáta g moll op.1,č.6 HWV 364 pro hoboj a harfu
Jan Dismas Zelenka: Sub olea pacis et palma virtutis / Pod olivou míru a palmou statečnosti/- árie anděla
Jan Ladislav Dusík: Sonáta c moll pro harfu
Georg Philipp Telemann: Fantazie č,3 h moll pro hoboj
Domenico Scarlatti: Salve Regina
Sláva Vorlová: Serenáda pro hoboj a harfu, op. 57
C. Debussy: Reverie pro hoboj a harfu, L. 68
Karolína Berková / mezzosoprán
Kateřina Englichová / harfa
Vilém Veverka / hoboj
Bořivoj Navrátil / recitace
Sobota 3. 10. 2009, sv. Mořice, 19.00 hod.
Jaromír Hnilička: Jazzová mše
Jaromír Hnilička / trubka
Ladislav Lakomý / mluvené slovo
Smíšený pěvecký sbor ARS BRUNENSIS
Dan Kalousek / sbormistr
B SIDE BAND Brno
Josef Buchta / umělecký vedoucí
Komorní orchestr - členové filharmonie Brno
Jiří Petrdlík / dirigent
Sobota 10. 10. 2009, dóm sv. Václava 19.00 hod.
Josef Haydn: Stabat mater
Luisa Albrechtová / soprán
Mária Henselová / alt
Tomáš Kořínek / tenor
Juraj Čiernik / bas
Spevácky zbor mesta Bratislavy
Ladislav Holásek / sbormistr
Moravská filharmonie Olomouc
Petr Altrichter / dirigent
Sobota 17. 10. 2009, chrám sv. Michala 19.00 hod
Duchovní hudba vrcholné renesance
Jacobus Clemens non Papa: Vox in Rama
Charles Luython: Canzon pro varhany
Carlo Gesualdo da Venosa: Responsoria Sabbato Sancto
Jakob Hassler: Canzon V. Toni pro varhany
Hans Leo Hassler: Ricercar in D pro varhany
Jacobus Clemens non Papa: Maria Magdalena et altera Maria
OCTOPUS PRAGENSIS
Lucie Bártová, Alena Hellerová / soprán
Nadia Ladkany, Jana Dvořáková / alt
Josef Zedník, Vladimír Ščigel / tenor
Petr Svoboda, Jiří Hannsmann / bas
Pavel Černý / varhany
Petr Daněk / umělecký vedoucí
Sobota 24. 10. 2009, chrám Panny Marie Sněžné 19.00 hod
Jules Massenet: Maří Magdaléna
Adriana Kohútková / soprán
Jana Sýkorová / alt
Tomáš Černý / tenor
Ivo Hrachovec / bas
Český filharmonický sbor Brno
Petr Fiala / sbormistr
Janáčkova filharmonie Ostrava
Jaromír Michael Krygel / dirigent
Sbormistr: Marek VorlJevgenij Stěpanov (1. tenor), Nikolaj Karelin (1. tenor)