Historie festivalu - rok 2017
chrám sv. Mořice, 19.00
arcibiskupství , 19.00
Husův sbor, 19.00 – TV Noe
bazilika Navštívení Panny Marie, Svatý Kopeček, 19.00
dóm sv. Václava, 19.00
2. Cella Bernhardi
3. Pan Přibyslav z Křižanova
4. Pan Boček z Obřan
5. Biskup Vojtěch Slavníkovec
6. Studniční kaple Panny Marie
7. Jindřich Řezbář
chrám P. M. Sněžné, 19.00 – Vltava
Historie festivalu - rok 2018
Čtvrtek 20. 9. 2018
chrám P. M. Sněžné
Koncert v koprodukci s Muzeem umění Olomouc
Rozlomená doba 1908-1928. Avantgardní umění ve střední Evropě.
I k 85. narozeninám K. Pendereckého
K. Penderecki: Credo
Iwona Hossa / sopran I
Karolina Sikora / sopran II
Anna Lubańska / alt
Adam Zdunikowski / tenor
Piotr Nowacki / bas
Orchestr, smíšený a chlapecký sbor
Filharmonie Karola Szymanowského Krakov
Teresa Majka-Pacanek , sbormistryně smíšeného sboru
Lidia Matynian / sbormistryně chlapeckého sboru
Krzysztof Penderecki / dirigent
Neděle 23. 9. 2018
dóm sv. Václava, 19.00
K. Jenkins: Stabat Mater
Lucie Ceralová / alt
Iva Bittová / etnický zpěv
Vlastimil Matoušek / shakuachi
Ars Brunensis / sbor
Dan Kalousek / sbormistr
Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín
Stanislav Vavřínek / dirigent
Středa 26. 9. 2018
Arcidiecézní muzeum, Mozarteum, 19.00
Filmový záznam ČT z roku 2002
J. Suk: Asrael
W. Kilar: Koscielec
Národní symfonický orchestr Polského rozhlasu Katovice
Stanislav Macura / dirigent
Neděle 30. 9. 2018
dóm sv. Václava, 19.00
Katta: Vox Organi
Katta (Kateřina Chroboková) - varhany, zpěv
Premiéra autorského duchovního projektu skladatelky a varhanice
Středa 3. 10. 2018
Konvikt UP, Kaple Božího Těla, 19.00
Instrumentální hudba vrcholného baroka
F. Couperin: 1. královský koncert
G. P. Telemann: Pařížský kvartet č. 12
J. M. Leclair: Duxieme récreation de musique (výběr)
C. P. E. Bach: Triosonata D dur Wq 151
Récréation de musique Ensemble
Martin Daněk – hoboj
Magda Malá – housle
Jan Zemen – violoncello
Monika Knoblochová – cembalo
Neděle 7. 10. 2018
chrám sv. Mořice - TV Noe, ČR Vltava
Koncert k 100. výročí vzniku Československa
J. B. Foerster: Kantáta Svatý Václav
Tomáš Černý / tenor - Svatý Václav
Barbora Polášková / mezzosoprán - Svatá Ludmila
Michaela Zajmi / soprán - Drahomíra
Ivo Hrachovec / bas - Vladivoj
Jiří Přibyl / baryton - Boleslav
Jakub Kettner/ baryton - Podiven
Jakub Rousek / tenor - Hněvsa
Roman Hoza / baryton – Radslav, Česta
David Szendiuch / bas - Týra
Jan Fišar / recitace – Duch času
Kantiléna Brno, sbor dětí a mládeže
Michal Jančík a Jakub Klecker / sbormistři
Sbor opery Národního divadla moravskoslezského
Jurij Galatenko / sbormistr
Filharmonie Hradec Králové
Jakub Klecker / dirigent
Neděle 14. 10. 2018
kostel Zvěstování Páně u kapucínů – ČR Vltava
Hudba pro olomouckého biskupa Stanislava Pavlovského
Nicolaus Zangius, Jacobus Handl Gallus:
Missa a moteto Undique flammatis Olomucum sedibus arsit
Ensemble Versus
Vladimír Maňas / umělecký vedoucí
Capella Ornamentata
Richard Šeda / umělecký vedoucí
Slavnostní závěrečný koncert k 25. výročí festivalu
Pátek 19. 10. 2018
dóm sv. Václava,19.00 – TV Noe
G. Verdi: Requiem
Nana Miriani / soprán
Jana Sýkorová / alt
Tomáš Černý / tenor
Martin Gurbal / bas
Český filharmonický sbor Brno
Petr Fiala / sbormistr
Moravská filharmonie Olomouc
Jaromír M. Krygel / dirigent
Historie festivalu - rok 2019
Neděle 22. 9. 2019
dóm sv. Václava, 19.00 , TV NOE
A. G. Aruťunjan: Elegie a Koncert pro trubku a orchestr
C. Franck: Sedm slov Krista na kříži
Juraj Bartoš / trubka (SK)
Michaela Šrůmová / soprán
Jaroslav Březina / tenor
Vít Šantora/ tenor
Pavel Švinger / bas
Ars Brunensis / sbor
Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín
Jaromír M. Krygel / dirigent
Neděle 29. 9. 2019
kostel Zvěstování Páně, 19.00 /u kapucínů/
Duchovní hudba italského baroka
P. Locatelli: Sinfonia funebre in F minor
A. Vivaldi: Triosonata in E minor RV 67
G. B. Pergolesi: Stabat Mater
Hilda Gulyás / soprán
Jarmila Balážová / mezzosoprán
Il Cuore Barocco (SK)
Středa 2.10. 2019
Arcibiskupský palác, 19.00
Koncert k jubileu arcivévody Rudolfa Jana
L. v. Beethoven: Sonáta pro klavír Les Adieux op. 81a
L. v. Beethoven: Klavírní trio B dur "Arcivévodské" op. 97
Smetanovo trio
Jitka Čechová / klavír
Jan Talich / housle
Jan Páleníček / violoncello
Pátek 4.10.2019
Arcidiecézní muzeum, 19.00
záznam ČT z roku 2007
J. Brahms : Německé requiem
Simona Houda Šaturová / soprán
Jiří Sulženko / baryton
Pěvecký sbor Polského rozhlasu Krakov
Janáčkova filharmonie Ostrava
Stanislav Macura / dirigent
Neděle 6.10.2019
kostel sv. Kateřiny, 19.00
Duchovní hudba pro smíšený sbor
B. M. Černohorský: Laudetur Jesus Christus
P. Fiala: Regina Coeli Laetare pro soprán, smíšený sbor, violoncello a gong
J. Tavener: Svjaty pro smíšený sbor a violoncello
H. Górecki: Totus Tuus pro smíšený sbor
A. Bruckner: Duchovní moteta ( výběr)
Jana Melišková / soprán
Petr Nouzovský / violoncello
Český filharmonický sbor Brno
Petr Fiala / dirigent
Středa 9.10. 2019
chrám sv. Mořice, 19.00
Duchovní hudba a postmoderna
A. Pärt: Salve Regina hymnus pro smíšený sbor a varhany
A. Schnittke: Requiem pro sóla, sbor, varhany, klavír, celestu a bicí
Gabriela Eibenová / soprán
Lenka Cafourková / soprán
Stanislava Mihalcová / soprán
Nadia Ladkany /alt
Jakub Kubín / tenor
Roman Hoza /bas
Ensemble Inégal
Adam Viktora / dirigent
Jan Komárek / světelný design
Sobota 12.10. 2019
chrám Panny Marie Sněžné, 19.00
Galakoncert
J. D. Zelenka: Chvalte Boha silného
J. S. Bach: Vergnügte Ruh BWV 170
G. F. Händl: Samson - simfonia
J. Brahms: Vier ernste Gesänge
J. Novák: Carmina Sulamitis
G. F. Händel: Mesiáš- simfonia
G. F. Händel: But who may abide
F. Mendelssohn- Bartholdy: Paulus - Gott sei mir gnädig
A. Dvořák: Svatá Ludmila - árie Svatavy a árie Ivana
A. Dvořák: Svatá Ludmila - arie Ivana
A. Dvořák: Duett - O, sanctissima
Lucie Hilscherová / mezzosoprán/alt
Richard Novák / bas
Czech virtuosi
Stefan Veselka / dirigent (DE)
Středa 16. 10. 2019
Freskový sál Komenium, 19.00, TV Noe
Čtvrtek 17.10.2019
Freskový sál Komenium, 16.00, přednostně pro školy
Klávesové nástroje v proměnách staletí
Z děl 1350-1650 /Landini, Machaut, Paumann, Oritz, Palestrina,
Falconieri, Van Eyck, Luython, Sweelinck, Byrd ad.
Tomáš Flégr - varhany, cembalo, klavichord, muselaar ad.
Jankees Braaksma ( NL) – flétny, organetto, bicí
Neděle 20.10. 2019
dóm sv. Václava, 19.00
W. A. Mozart: Requiem
Lenka Máčiková / soprán (SK)
Alena Kropáčková / alt (SK)
Martin Gyimesi / tenor (SK)
Gustáv Beláček / bas (SK)
Spevácky zbor Lúčnica (SK)
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu
Martin Leginus / dirigent (SK)